Szampany

Tutaj możesz dodać nowe produkty do sklepu.

Mailly

Nazwa miejscowości Mailly pochodzi od łacińskiego Malliusacum. Od czasów średniowiecznych wina z Mailly cieszyły się wielką renomą i gościły na najlepszych stołach. W 1920 r. renoma terroir została potwierdzona klasyfikacją – Mailly jest do dziś jednym z zaledwie 17 szampańskich grands crus. W 1929 r. lokalni właściciele winnic postanowili zjednoczyć siły i stworzyli Société de Producteurs de Mailly Champagne.

Dziś winnice Mailly Grand Cru rozciągają się na powierzchni 70 hektarów, w samym sercu Parku Naturalnego Montagne de Reims. Rosną tu, na 480 parcelach,  szczepy Pinot Noir (75%) i Chardonnay (25%). Większość parcel cieszy się północną orientacją, co sprzyja finezji i równowadze. Pośród winnic wnosi się szklany pawilon, gdzie na 7 piętrach piwnic tworzone są szampany Mailly.

Członkami Société de Producteurs de Mailly Champagne jest 80 producentów, których łączy jedna pasja: udowodnić wielkość terroir Mailly. Ich szampany charakteryzują się elegancją, subtelnością i niezmiennym smakiem, dzięki oddzielnej winifikacji każdej parceli i prawdziwemu arsenałowi win z rezerwy.

Wyświetlanie jednego wyniku

  • Mailly Grand Cru Brut Réserve

    0 out of 5
    24100