Szampany

Tutaj możesz dodać nowe produkty do sklepu.

H. GOUTORBE

Henri Goutorbe to rodzinny dom szampański, usytuowany w Aÿ (100% Grand Cru), w odległości 3 km od Épernay. Winnice tego Producenta rozciągają się na powierzchni 22 hektarów (Aÿ, Mareuil sur Aÿ, Mutigny, Bisseuil, Avenay, Cumières, Hautvillers, Gyé, Sézanne), a dominującym tu szczepem jest Pinot Noir (70%). Chardonnay stanowi 25% upraw, a Pinot Meunier – 5%.

Od początku XX w. rodzina Goutorbe prowadziła szkółkę winorośli – tym właśnie zajmował się ojciec założyciela Maison – Henriego, gdy ten ostatni przyszedł na świat w 1922 r. Od lat 70. nad właściwym kierunkiem rozwoju Domu czuwa syn Henriego – René, którego w codziennej pracy wspierają dzieci – Elisabeth i Étienne.

W Domu Szampańskim Henri Goutorbe dużą wagę przywiązuje się do potencjału winorośli, jakości parcel, precyzji ręcznego zbioru winogron, starannego tłoczenia, winifikacji w kadziach inox przed asemblażem oraz do długiego – ponad trzyletniego – dojrzewania szampanów na osadzie w starych piwnicach. Producent szczyci się obecnością na całej długości „szampańskiego łańcucha” – od szkółki winorośli przez produkcję szlachetnych bąbelków aż po turystykę szampańską (rodzinny hotel Jeanson).

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

 • Henri Goutorbe Cuvée Tradition Brut

  0 out of 5
  15900
 • Henri Goutorbe Spécial Club 2005

  0 out of 5
  34100
 • Henri Goutorbe Spécial Club 2006

  0 out of 5
  35900