Szampany

Tutaj możesz dodać nowe produkty do sklepu.

H.Billiot&Fils

Siedziba Domu Szampańskiego H. Billiot et Fils, którego tradycja sięga 1937 r., mieści się w samym sercu średniowiecznego miasteczka Ambonnay, jednym z najstarszych grands crus Szampanii, znajdującym się na południowym zboczu Montagne de Reims. Jakość tutejszych winorośli, a w szczególności szczepu Pinot Noir, cieszy się światową renomą.

Producent Billiot posiada – już od pięciu pokoleń –  pięć hektarów winnic, podzielonych na 18 parcel. Styl szampanów jest owocowy i świeży, ale jednocześnie pełny i potężny. Beczka używana jest tylko i wyłącznie do produkcji prestige cuvées. Charakterystyczne dla Producenta jest blokowanie fermentacji malolaktycznej, a także unikanie filtracji, przez co wina mają bardzo duży kontakt z osadem, co wpływa na intensywność i bogactwo smaku.

Dom Szampański Billiot & Fils utrzymuje swój rodzinny charakter – aktualnie zarządzany jest przez Serga, Létitię i Stéphana Billiot. Rocznie produkowanych jest tu 50 000 butelek, z czego 80% trafia na eksport – głównie do Stanów Zjednoczonych, Japonii i Wielkiej Brytanii

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

 • H. Billiot&Fils Cuvée Réserve

  0 out of 5
  18900
 • H. Billiot&Fils Cuvée Tradition

  0 out of 5
  18900
 • H. Billiot&Fils Rosé

  0 out of 5
  19900