Szampany

Tutaj możesz dodać nowe produkty do sklepu.

Deutz

Dom Szampański Deutz z Aÿ został utworzony w 1838 r. przez Williama Deutza i Pierre-Huberta Geldermanna i od tego czasu był zarządzany przez kolejne generacje obu rodzin. Na wczesnym etapie historii Domu szampany Deutz były jednymi z najlepiej sprzedających się win w Anglii – producent eksportował tu setki tysięcy butelek. Dziś większość sprzedaży dotyczy rynku francuskiego. W 1983 r. Dom Szampański został zakupiony przez rodzinę Rouzaud – właścicieli marki Louis Roederer.

Dom kontroluje 42 ha winnic, z czego 80% klasy grand i premier cru. Jeśli chodzi o ogólne zasady produkcji, to wszystkie szampany przechodzą pełną fermentację malolaktyczną i żaden z nich nie jest starzony w beczce. Styl szampanów Deutz jest delikatny, koronkowy, elegancki i harmonijny. Charakteryzują się one dużym wyważeniem, subtelnym musowaniem i wyrafinowaną paletą aromatyczno-smakową.

Z ok. 2 mln butelek, które co rok opuszczają piwnice Deutza, aż 95% stanowi nierocznikowy Brut Classique, przez wielu ekspertów uznawany za przykład doskonałego szampana podstawowego.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

  • Deutz Brut Classic

    0 out of 5
    18900
  • Deutz Brut Rosé

    0 out of 5
    24900